Zimní běh Litní 2016 – fotky, výsledky

AKTUALIZOVÁNO 19.1

liten-beh-miniV sobotu 16. 1 2016 se v Litni konal 4. ročník tohoto závodu. Běh byl odstartován v 10 hodin kategorií dětí 6-7 let. V dětských kategoriích startovalo 107 běžců. Závodu se také zúčastnili 2 handicapovaní z chráněného bydlení v Litni, kteří si ze závodu odnesli medaili, diplom a čelenku. Hlavního závodu se zúčastnilo 76 běžců, kteří odstartovali společně s 11 dorostenci a s 23 běžci běhu pro zdraví a kondici. Vítěze tohoto běhu losovali zástupci z řad závodníků, stupně vítězů obsadili děti.   Letošní ročník byl zařazen do Brdského běžeckého poháru. Závodu se tedy celkem zúčastnilo 219 běžců. Nejstarší závodníkem byl Jan Svoboda z Příbrami. Nejrychlejší závodník v kategorii mužů byl Jan Valášek ze Spartaku Praha 4 v čase 23:52 a v kategorii žen to byla Svatava Řechková z Oxygenu Příbram v čase 30:22. Traťový rekord, který byl dosažen v roce 2014 časem 23:18 nebyl v letošním roce překonán. Ve srovnání s loňským ročníkem můžeme říci, že šlo opravdu o ZIMNÍ BĚH – byl slabý poprašek sněhu a ranní teplota kolem -2°C, což bylo naposledy při prvním ročníku v lednu roku 2013.
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nelitovali svého času a pomohli při přípravách a při samotném závodu. Dále děkujeme všem spoluorganizátorům a sponzorům za pomoc a poskytnutí věcných i finančních darů na tento běh.