Noc s Andersenem – živě

Na této stránce probíhal živý přenos Noci s Andesenenem – aktuální dění, fotografie, soutěže.

Více fotografií najdete v GALERII.


23:43 -Na dobrou noc raději něco méně děsivého:

Pohádka od prvňáků a druháků na písmeno  „B“

Bylo jednou jedno písmeno B. Mělo dvě tlustá břicha a rovná záda. Jenomže jedno bříško bylo menší a druhé větší. A tak se ta 2 bříška začala hádat:

„Ty jsi tlusťoch!“ řeklo malé bříško.

„A ty jsi zase mrňous“ povídá velké bříško.

Kde se vzalo, tu se vzalo, přiskočilo k nim Y, potom L a za chviličku přiskákalo O. Vzniklo z toho slovo BYLO. A tak každá pohádka začíná slovem BYLO-NEBYLO. A to je konec pohádky.


23:25 – „Pátek, nešťastný je den, nechoď, dceruško, k vodě ven!“ Na dobrou noc se čte Erben. Děti si vybrali profláklou Polednici a Vodníka.22:41 – Stránka 35 – Bylo nás pět. A holky budou číst Robinsonku. Zklidnilo se počasí i děti.
22:27 – Díky za první komentář od Dominika! Zatím spí nebo usínají 1-4 třída. 5-6 si teď chystá brlohy, aby při následujícím nočním pohádkování mohli pohodlně „odpadávat“22:15 – Fungl staré knížky ve fungl nové knihovně!22:06 – Páťáci a šesťáci se ještě drží. Poslouchají místy strašidelné příběhy z okolí. Vydrží déle, než parta s harmonikou U Lípy? 😉21:58 – Na fotce utečenecký tábor? Kdepak, čtvrťáci jdou na Noci s Andersenem na kutě. Samozřejmě až po pohádce!21:37 – Přidali jsme další fotky ze soutěže a čtení pohádek. Máme tu frmol s foťákama, ostatní si ale pohádky vysloveně užívají!21:05 – Začíná prohlídka nové školní knihovny, teď už budou knihy na dosah, tak ať se na ně moc nepráší!20:35 – Skončilo kreslení pohádek, které jsme bohužel nestihli nafotit. Podívejte se alespoň na výsledky. Více v galerii.20:10 – A některé z básniček, které napsali děti:

Jídlo

Neznámý autor (ka)

Jede žito

jezte jídlo

a taky brambory

A jestli ne

tak jezte kaše.

————

bez názvu

Neznámý autor (ka)

Jednou jeden žabí žáček

mžourá na pět žabích spolužaček

a ten jeden žabí žáček

co by jenom dal za pět žabích společníků

————

bez názvu

Neznámý autor (ka)

Jednou jeden ježek

jel autem po zahradě.

Jenomže naboural do stromu

a bylo po legrandě.


20:05 – Báseň Jiřího Žáčka pro Noc s Andersenem v Litni.

Jiří Žáček

Mamutí árie

Když cítím jarní vanutí,

chtěl bych mít chobot mamutí

a kožich pěkně huňatý

až na paty.

Vraťte mi pravěk! Já bych zkrátka

chtěl mít svá něžná mamuťátka

a vytrubovat všemu světu

na chobot jako na trumpetu!

Tramtadá, tradá, tramtadá,

tak bílý sníh už nepadá

na hory, na les, na řeku,

co padal v pravěku!


19:33 – Jsme už po večeři, venku se ozývá bouřka, ve škole děti – teď začínají poslouchat básničky od Jiřího Žáčka, které napsal speciálně pro tento večer!19:03 – Kvůli chybějící anténé u rádia si děti neposlechnou pohádku z programu CRO2 a místo toho zkouší nervy učitelů. Vy si můžete naladit pohádky na CRO2 i přes internet tady18:30 – Děti se prohodili – velcí jsou na prohlídce knihovny a caparti poslouchají pohádky. Viz GALERIE18:00 – Čtvrťáci až šesťáci se rozepsali o pohádkách, a autorech, které znají. Nechybí klasika jako Mikeš, Čtyřlístek, Dášenka, Fík, Foglar. Některé děti mají i širší záběr, cituju: „O zmutované babčce“, „Co je to teorie relativyty“,“Titanik“,“Bible“,“Sebeobrana“,“Americké palubní letectvo“,“Hříšná touha“. Klasika naštěstí zatím převažuje.


17:00 – Noc s Andersenem zahájena. 1-3 třída se šla podívat do knihovny, 3-6 třída se baví ve šlole s učitelem Šináglem o pohádkách. Začíná také tento improvizovaný přenos, omluvte, prosím případné komplikace a držte palce 😉 Pokud budete mít chuť, zapojte se do diskuse pod článkem.1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*