Festival Jarmily Novotné 2019


Nevěsta prodaná do ciziny
6. března 2019 - 2.listopadu 2020 - Zámek Liteň, z.s. zapůjčil fotografie Jarmily Novotné pro příznačně nazvanou výstavu Nevěsta prodaná do ciziny mapující historii nejznámější opery Bedřicha Smetany v zahraničním kontextu. Výstavu pořádá Národní muzeum – Muzeum B. Smetany.
ZUŠ Open
1.červen - Na Den dětí bude zámecký areál v Litni hostit happening základních uměleckých škol pro Středočeský region s názvem ZUŠ Open.
Závěrečný koncert Interpretačních kurzů v Litni 2019
19.září - 6. ročník Interpretačních kurzů v Litni 2019 bude unikátním spojením renomované sopranistky Martiny Jankové a prvotřídních klavíristů Gérarda Wysse a Iva Kahánka.
Slavnostní koncert FJN 2019
20.září - nabídne symbiózu hudebních ikon a zároveň lektorů Interpretačních kurzů v Litni 2019, sopranistky s mezinárodní působností Martiny Jankové, žádaného švýcarského klavíristy Gérarda Wysse a nejvýraznějšího českého klavíristy mladší generace Iva Kahánka. Více ZDE
Dokument Olgy Sommerové o Jiřím Suchém
??.???? - Celovečerní film vzniká v režii Olgy Sommerové, role kameramanky se ujala Olga Špátová. Dokument byl částečně natáčen i v Litni, kde připravujeme také jeho speciální projekci. O uvedení premiéry budeme informovat.

Rubriky článků

Nejnovější komentáře

pozvání na Divadelní dílnu podle J. Lecoqa „Kdo se skrývá pod maskou“

Pojďte s námi zkoumat svět kolem sebe pohybem a pomocí neutrální masky.

Divadelní dílnu povede BcA. Václav Bejtler, absolvent DAMU za asistence lektorů divadelního kroužku při ZŠ Radotín a Dramaťáku Liteňského pupíku.

Metoda Jacques Lecoq stojí zásadně na dynamice pohybu. Zaměstnává tělo jako první element, který se ztotožňuje se vším, co se hýbe – v životě i v divadle.

 

 

pro koho je určena dílna:
Dílny se zúčastní děti Dramatického kroužku Liteňského pupíku a děti Dramatického kroužku při ZŠ Radotín. Zvány jsou také děti, které dramaťáky nenavštěvují, ale rády by si vyzkoušely práci s maskou s ostatními. O další informace ohledně případného připojení prosím pište na email: litenskypupik@email.cz

Kury jsou určeny pro děti od 7 do 15 let. Děti budou rozděleny do dvou až třech skupin, podle počtu účastníků. Pozor, počet účastníků omezen max. na 25 dětí.

termín:
První termín je stanoven na 27. 2. 2017.  Kurzy budou probíhat v budově sokola v Litni. Začínáme v 15:30, konec v 18 hodin. V Rámci Divadelní dílny podle J. Lecoqa budou ve školním roce 2016/17 tři na sebe navazující setkání.

program:

  • seznámení se základní neutrální maskou
  • základní divadelní „zákony“: vnímání, pozorování, akce a reakce, soustředění, napětí a uvolnění
  • herecká a pohybová průprava
  • hledání nových rytmů, vnímání zvuku, zvuky si budeme také samy vytvářet, hledání těla, postoje, chůze
  • využití masky v metodě Jacquesa Lecoqa
  • dílnu zakončíme prezentací našeho společného hledání a nacházení

Masky poskytne spolek Liteňský pupík. Poplatek na pronájem prostoru a vytopení bude hrazen z prostředků spolku Liteňský pupík.

co s sebou:       volné oblečení, tenisky, nebo cvičky, svačina, pití
rezervace:        pište na email: litenskypupik@email.cz, tel: Hana Jůzlová 602298645
cena:               zdarma, práce lektora bude uhrazena z fondu Liteňského pupíku

Děkujeme Sokolu Liteň za poskytnutí prostoru sokolovny pro účely setkání v rámci této divadelní dílny

Více informací bude postupně přibývat na facebookovém profilu spolku Liteňský Pupík

 

Přidej reakci

 

 

 

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>