Festival Jarmily Novotné 2019


Nevěsta prodaná do ciziny
6. března 2019 - 2.listopadu 2020 - Zámek Liteň, z.s. zapůjčil fotografie Jarmily Novotné pro příznačně nazvanou výstavu Nevěsta prodaná do ciziny mapující historii nejznámější opery Bedřicha Smetany v zahraničním kontextu. Výstavu pořádá Národní muzeum – Muzeum B. Smetany.
ZUŠ Open
1.červen - Na Den dětí bude zámecký areál v Litni hostit happening základních uměleckých škol pro Středočeský region s názvem ZUŠ Open.
Závěrečný koncert Interpretačních kurzů v Litni 2019
19.září - 6. ročník Interpretačních kurzů v Litni 2019 bude unikátním spojením renomované sopranistky Martiny Jankové a prvotřídních klavíristů Gérarda Wysse a Iva Kahánka.
Slavnostní koncert FJN 2019
20.září - nabídne symbiózu hudebních ikon a zároveň lektorů Interpretačních kurzů v Litni 2019, sopranistky s mezinárodní působností Martiny Jankové, žádaného švýcarského klavíristy Gérarda Wysse a nejvýraznějšího českého klavíristy mladší generace Iva Kahánka. Více ZDE
Dokument Olgy Sommerové o Jiřím Suchém
??.???? - Celovečerní film vzniká v režii Olgy Sommerové, role kameramanky se ujala Olga Špátová. Dokument byl částečně natáčen i v Litni, kde připravujeme také jeho speciální projekci. O uvedení premiéry budeme informovat.

Rubriky článků

Nejnovější komentáře

Doplnění k informacím o připojení kanalizace

Vážení občané,

na základě nově získaných informací Vám v tomto dodatku doporučujeme dva způsoby, jimiž je možno zlikvidovat jímku, kterou, po připojení na splaškovou kanalizaci, nebudete využívat. Všechny jímky musí být z hygienických důvodů řádně zlikvidovány. Stav jímek bude kontrolovat pověřený pracovník obce v rámci nutné prohlídky připojení každé domácnosti na splaškovou kanalizaci. Bez řádně zlikvidované jímky nemůže být Vaše připojení schváleno.

 

ZASYPÁNÍ JÍMKY

V případě, že jímku nebudete chtít nijak nadále využívat, je ideálním řešením její zasypání. I to má však svá pravidla. Jímku si necháte řádně vyvézt, čistou vodou ji tlakovým čištěním vypláchnete tak, abyste měli  jistotu že jsou nečistot zbaveny i všechny boční strany, znečištěnou vodu odstraníte a prostor zasypete inertním odpadem.

 

NÁDRŽ NA DEŠŤOVOU VODU

Chcete-li prostory jímky využívat jako zásobárnu na dešťovou vodu, proces jejího čištění je složitější.

Po řádném vyvezení jímky ji, stejně jako v předchozím případě, tlakově vyčistíte prostory jímky tak, abyste měli jistotu, že všechny nečistoty byly odstraněny i  po všech bočních stranách, tuto znečištěnou vodu z jímky odstraníte, celou jímku napustíte čistou vodou, do které přidáte doporučenou desinfekci ( na m3 vody 3 odměrky SAVA nebo 3 lžíce CHLORAMINU T ) a necháte alespoň 24 hodin působit.

 

Velmi se omlouváme, že tato informace nebyla součástí předchozích dokumentů.

Přidej reakci

 

 

 

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>