Festival Jarmily Novotné 2019


Nevěsta prodaná do ciziny
6. března 2019 - 2.listopadu 2020 - Zámek Liteň, z.s. zapůjčil fotografie Jarmily Novotné pro příznačně nazvanou výstavu Nevěsta prodaná do ciziny mapující historii nejznámější opery Bedřicha Smetany v zahraničním kontextu. Výstavu pořádá Národní muzeum – Muzeum B. Smetany.
ZUŠ Open
1.červen - Na Den dětí bude zámecký areál v Litni hostit happening základních uměleckých škol pro Středočeský region s názvem ZUŠ Open.
Závěrečný koncert Interpretačních kurzů v Litni 2019
19.září - 6. ročník Interpretačních kurzů v Litni 2019 bude unikátním spojením renomované sopranistky Martiny Jankové a prvotřídních klavíristů Gérarda Wysse a Iva Kahánka.
Slavnostní koncert FJN 2019
20.září - nabídne symbiózu hudebních ikon a zároveň lektorů Interpretačních kurzů v Litni 2019, sopranistky s mezinárodní působností Martiny Jankové, žádaného švýcarského klavíristy Gérarda Wysse a nejvýraznějšího českého klavíristy mladší generace Iva Kahánka. Více ZDE
Dokument Olgy Sommerové o Jiřím Suchém
??.???? - Celovečerní film vzniká v režii Olgy Sommerové, role kameramanky se ujala Olga Špátová. Dokument byl částečně natáčen i v Litni, kde připravujeme také jeho speciální projekci. O uvedení premiéry budeme informovat.

Rubriky článků

Nejnovější komentáře

Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2015

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zveřejnila první návrh jízdního řádu na období od 14. 12. 2014 do 12. 12. 2015.  Co nového přináší tento návrh na tratích č. 171 Praha – Beroun a č. 172 Zadní Třebaň – Lochovice? Na trati Praha – Beroun je navrhována jediná změna, vložené vlaky Praha – Řevnice vedené v přepravních špičkách pracovních dnů by měly stavět ve všech zastávkách a jsou proto z Prahy vedeny o 5 minut dříve. Časy odjezdů všech ostatních vlaků zůstávají beze změn. Odjezdy z Prahy tedy nejsou v pravidelném intervalu 15 minut, ale podobně jako v opačném směru se střídá interval 10 a 20 minut. Na trati Zadní Třebaň – Lochovice je odpověď na výše uvedenou otázku zcela jednoduchá. Vůbec nic, počty vlaků i časy odjezdů zůstavají zcela beze změn. Stejné tak zůstávají i přestupní časy v Zadní Třebani a i špatné návaznosti v Lochovicích. Mimo dvou dále zmíněných změn nedochází k úpravám provozu ani na návazné trati č. 200 Zdice – Protivín. Přidáním nového večerního vlaku v úseku Beroun – Březnice, který dle návrhu odjíždí z Berouna v 21:56 a přijede do Lochovic 22:16, tedy 7 minut po odjezdu vlaku na lokálku do Třebaně, je zvýrazněna neprovázanost taktového provozu (s intervalem 120 minut) na trati 200 a 172. Ke stejné situaci totiž dochází i o 2 hodiny dříve. Druhá změna je pozitivní, vlak lokálky s odjezdem z Lochovic v 6:09 má mít přípoj od Zdic i v pondělí.

Popisované změny jsou zatím prvním návrhem, který může ještě doznat změn. Návrh je zveřejněn právě pro to, aby se k němu obce nebo i samotní občané mohli vyjádřit a navrhovat případné úpravy. Svoje připomínky k provozu na tratích 171 a 172 můžete adresovat do 11. 7. přímo organizaci Ropid (na adresu ropid@ropid.cz s uvedením předmětu zprávy Připomínka k návrhu jízdního řádu 2015), pro trať 200 odboru dopravy Středočeského krajského úřadu. Své připomínky můžete zaslat také do 9. 7. autorovi tohoto článku ( zdenekmourecek@seznam.cz ) , který se je pokusí následně shrnout a předat dále.

Kompletní návrhy jízdních řádů pro tratě 171 a 172 jsou obsaženy v souboru jízdních řádů tratí v okolí Prahy na stránkách Ropidu, prohlédnout si je můžete také zde:

Trať 171: Praha – Beroun (osobní vlaky)

Trať 172: Zadní Třebaň – Lochovice

Trať 200: Zdice – Protivín

Přidej reakci

 

 

 

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>