Jídelna Kosová

DNES
bez dat
ZÍTRA
bez dat
Menu za 74,-
(minutkový smažák za 86,-)
tel:311684370
bývalé učňovské středisko
Na prodej: knedlíky, pečivo, zákusky

Celý týden ke stažení

Pavlač

Uvítáme zde Vaše názory a náměty ohledně podoby a obsahu stránek. Ještě více nás bude těšit, pokud se rozhodnete sami přispět nějakým zajímavým obsahem. Smysl těchto stránek je poskytnout  informace všem, kteří se zajímají o dění v Litni a okolí. A hlavně dát prostor těm, kteří chtějí aktivně přispívat zajímavým a aktuálním obsahem.

O stránky a obsah se starají:

Roman Veselý  (roman@liten.cz ) – provozovatel, webmaster, libovolný obsah mimo úřadu městyse.

Lukáš Münzberger (Lukas@munzberger.cz) – webmaster, obsah hlavně ohledně úřadu městyse.

Počet komentářů: 103

Pavlač

 • Mastná

  Vážený pane Kaštánku,já osobně Vás neznám,ale je jasně vidět jak Vám jde o to korýtko.

 • Alena Vedralová

  Dobrý den,
  chtěla bych touto cestou požádat o odpověď na můj opakovaný dotaz. Bydlíme v ulici Mánesova. Před +- čtyřmi lety byla obnovena strouha, která má odvádět dešťovou vodu, v zimě tající sníh. Obec zrealizovala bez projednání s námi prohloubení malým technickým strojem, hasiči provedli zprůchodnění pod vjezdem na pozemek. Ale bylo to provedeno zcela neodborně, pod vjezd se žádné zpevňovací skruže nedali a nyní se vjezd začíná bortit. Možná, kdyby to s námi někdo včas projednal, přispěli bychom částí na nákup skruží zcela bez diskuze….Mohu se zeptat, kdo bude tuto situaci nyní řešit? Jedná se o obecní pozemek. Letní údržba strouhy je také na majitelích pozemků což také není asi v pořádku…. Na vlastní pozemek již zajíždíme s rizikem, že se pod automobilem půda jednoho dne sesype. Hlavně pak bude zamezen i vlastní vstup. Tento dotaz jsem zaslala již jednou a bohužel neobdržela žádnou odpověď.
  Děkuji. Alena Vedralová

 • Dobry den Andreo,
  jsem rád za tuhle otázku. Vlastně si ji celou dobu přeji. Je to taková nahrávka na smeč, o níž každý tenista sní :-).
  Jiří Vodička a Míla Kliment jsou právě těmi aktivními a progresivními zastupiteli. Jenže nemají oporu ve výkonné moci, kterou je starosta. Zastupitel může být aktivní až do nebe, ale pokud jeho aktivitu a tempo nesdílí starosta, pak práce zastupitele přichází vniveč. Z Vaší otázky je patrné (při vší úctě), že (tak jako mnozí) nevíte, jak práce zastupitelů vypadá a co má vlastně dělat starosta (něco jsme na toto téma napsali v článku Starosta je alfa a omega (najdete zde: http://www.novaliten.cz/…/spravny-starosta-je-alfa-a…/ ). Zastupitel vlastně úkoluje starostu, je mu poradcem, inspiruje ho,. Starosta je sice šéf úřadu a tím by měl rozhodně být. Ve vztahu k zastupitelům by jistě neměl zaujímat podřízenou roli, ale také ne přehnaně dominantní. Vztah starosta-zastupitel by měl být partnerský, komunikativní, tvořivý. Co si pak dohodnou, měl by starosta vykonat. A v tom je právě ten HÁČEK. Takže pokud je Jirka a Míla tou štikou a není jí starosta (ať už jakýkoli, nemyslím nikoho konkrétního), mnoho šancí na úspěch není. A právě proto tu jsem já. Dali jsme se dohromady, protože nejen Jiří a Miloslav hledali někoho, kdo za prvé tu práci bude chtít dělat (to nikdo za posledních 8 let nebyl – Karla Klimenta opakovaně ke starostování přemluvili na ustavujících schůzích po volbách) a za druhé bude na ni stačit. Oba jmenovaní se jistě vyjádří také sami. Já jen mohu říci, že stačit jejich tempu je někdy vysilující, ale pro mne reálné. Vidím, že už teď jsme tým, který šlape. Nejen oba jmenovaní jsou dynamičtí. Jsou to oba sportovci, kteří ve svém už pokročilém věku jsou nejen fyzicky, ale i duševně, ve vynikající kondici (mimochodem, říkáte nám „ti mladí“. Díky za to. My se tak cítíme, ale jsme prostě typický middle-age – česky mládí v p….i a do důchodu daleko.) A to jsem já také. A takové lidi na radnici potřebujeme. Já pevně věřím, že i většina zaměstnanců je kvalitních a na svém místě. Je však potřeba je nasměrovat správným směrem a probudit z letargie. Dát obci nové impulsy, nové vize, nové naděje, motivaci. A to půjde jen s novým koučem. Žádný tým nemá všechny hráče na bačkoru. Ti dobří musí zůstat. A já jako kouč poznám, kdo dobrý je a kdo nikoli. Ještě jednou díky za reakci. Vážíme si i opačných názorů a jsme za ně rádi. Potřebujeme je, abychom nespali na vavřínech.
  Filip Kaštánek, Váš kandidát na starostu Litně

Přidej reakci

 

 

 

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>