Jídelna Kosová

DNES
Hov.polévka
Vepř.výpečky, zelí, bram.kn.
ZÍTRA
Drštková polévka
Smaž.květák, tatarka, bram.
Menu za 74,-
(minutkový smažák za 86,-)
tel:311684370
bývalé učňovské středisko
Na prodej: knedlíky, pečivo, zákusky

Celý týden ke stažení

Pavlač

Uvítáme zde Vaše názory a náměty ohledně podoby a obsahu stránek. Ještě více nás bude těšit, pokud se rozhodnete sami přispět nějakým zajímavým obsahem. Smysl těchto stránek je poskytnout  informace všem, kteří se zajímají o dění v Litni a okolí. A hlavně dát prostor těm, kteří chtějí aktivně přispívat zajímavým a aktuálním obsahem.

O stránky a obsah se starají:

Roman Veselý  (roman@liten.cz ) – provozovatel, webmaster, libovolný obsah mimo úřadu městyse.

Prosíme o věcnou diskusi bez osobních výpadů a vulgarit.

Příspěvky, které to nebudou respektovat, budeme mazat.

Cenzurované příspěvky:

3.11 2014 19:25 – Terrento (anonym, osobní útoky.)
2.12 2014, 14:38 – Pavel Bintl (anonym, osobní útoky.)
31.3 2015, 10:25 – Jana Nováková (osobní útoky)

Počet komentářů: 220

Pavlač

 • Jana

  Co si pamatuji, firma Rumpold zde působí už hezkou řádku let. Proto se mohla situace změnit a na trhu se objevil někdo, kdo nabízí levnější služby. I my v domácnostech hledáme čas od času levnější dodavatele energií nebo pov. ručení. Děkuji za odpověď paní Marcínové. Jsem ráda, že je v zastupitelstvu někdo jako vy, kdo se snaží řešit problémy občanů. Přeji hezký den.

 • Šarka Marcinova

  Dobrý den Jano.
  Chápu, že vydávat další peníze z kapes se nikomu nechce.
  Nemyslím si, že by nikomu z vedení nezáleželo na tom, kolik občané za služby platí, vždyť my jsme také obyvateli Litně a platíme stejně, jako všichni ostatní. Není problém zkusit zjistit, kolik přesně by nás svoz odpadu stál, pokud bychom přešli k TS Beroun, vím však, že v době, kdy se o této věci rozhodovalo vyšla firma Rumpold (jedná se o plzeňskou firmu), která u nás sváží odpad teď, nejlevněji.Zjistím, jak by to bylo v případě svozu od TS Beroun a budu Vás informovat. Můžu Vás informovat zde, nebo mě můžete kontaktovat na sarka.marcinova@seznam.cz. Jen mi prosím dejte trochu času.
  Nabídka svozu bioodpadu není od firmy Rumpold, ale od nás, tedy Městyse. Pokud bychom využili jejich služeb na svoz bioodpadu, placení by se pak týkalo každého, tedy i toho, kdo o jeho svoz zájem nemá. Předpokládaná cena, která byla v článku je tedy cena za odvoz a likvidaci (uložení) bioodpadu,což bude realizováno obcí. O problematice tříděného odpadu se samozřejmě ví, zrovna včera jsem se k této věci vyjadřovala na veřejném zasedání. Snažím se vymyslet místa, kam by se daly umístit další kontejnery na tříděný odpad. Ano, jeden by řekl, že to prostě dáme tam, kam se to vejde….taky jsem si to myslela :-) Musí se však jednat o obecní pozemek, ke kterému je dobrý přístup, je dostatečně velký, ale zároveň není na úplně viditelném místě …atd. Např. kontejner na sklo je nevhodné umístit bezprostředně k silnici, nebo ke škole… A proto vyhovujících míst není příliš. Zatím mám v hlavě takové místo jedno, nevím ale jistě, zda je dostatečně velké a pak budu hledat dál.
  Přeji hezký pátek a celý víkend, Šárka Marcínová

 • Jana

  Reaguji na článek z 3.4. jak řešit bioodpad. Z uvedeného článku se dovídáme, že kdo bude chtít vyvážet bioodpad , bude muset z kapsy vytáhnout další peníze (za období duben – říjen při svozu 2× za měsíc je to dalších 910,- kč). Platíme za vývoz odpadu už tak dost peněz. V okolních obcích se poplatky pohybují kolem 500-600 kč za osobu. Proč asi Řevnicím vyváží odpad TS Beroun ? Je to zřejmě levnější než od pražské firmy. Tady se nikdo nezabývá tím, jak ušetřit kapsy občanů i obecní peníze a najít levnější řešení v podobě změny dodavatele. Prostě je to tak léta nastavený, tak to tak bude dál. Platíme 690,- kč/ osobu, to je jen o 10 kč méně než v Berouně. Tam mají za 700,- občané daleko lepší služby. Dostatek kontejnerů na vše ( plasty, sklo, textil, papír, elektro), vývoz bioodpadu v ceně popelnice, odvoz čehokoliv ( kromě suti – ta se platí) do sběrného dvora technických služeb. A co tady? Pár věčně přeplněných kontejnerů na plast, papír a sklo. Odvoz nebezpečného odpadu 1x max. 2x ročné. Jedna nádoba na drobné elektro umístěná v patře obecního úřadu. Zvláště vhodné pro starší lidi. Ukažte mi toho, kdo tam do schodů poleze s každou vybitou baterií. Zajímalo by mě, jestli se na tím nekdo alespoň zamyslí. Je vidět , že většina zastupitelů především těch starších neradi vyvíjí nějakou činnost , a proto většinu nápadů raději hned zamítnou, aby to nebyla prace navíc. Liteň se pyšní tím, že je městys, ale služby tomu příliš neodpovídají.

 • Šarka Marcinova

  Dobrý den pane/paní,
  psala jsem Vám e-mail.
  Hezký den, Šárka Marcínová

 • neni_mi_to@volny.cz

  Pro doplnění – OBJEDNÁVKA není smlouva, OBJEDNÁVKA je nabídka k uzavření kupní smlouvy či smlouvy o poskytnutí služby, učiněná dodavateli potenciálním odběratelem. Objednávky slouží zpravidla pro jednorázové účely menšího rozsahu, při větším rozsahu dodávek nebo větším finančním objemu zakázky je velmi vhodné, aby namísto objednávky byla uzavřena řádná obchodní smlouva.

  Zdroj: Wikipedia

 • neni_mi_to@volny.cz

  Prosím vedení obce o vysvětlení!!!
  Jak je možné, že starosta Litně vyřešil zavážení pískovny objednávkou? Vždyť se o stejnou zakázku hlásilo více firem!!! Lukrativní zakázka zde zřejmě nepotřebuje výběrové řízení, to tady na vesnici přeci není potřeba, jak říkají zastupitelé, kteří s panem starostou sympatizují. Když už se nějaké to výběrové řízení udělá, spláchne se tím nějaká haléřová investice. Zpět k faktům…Na prvním jednání zastupitelstva bylo odhlasováno budoucí předložení smlouvy o zavážení pískovny, a to na dalším jednání zastupitelstva a světe div se! Na dalším jednání už je vše vyřešeno, Tatra za Tatrou jezdí přes Běleč do pískovny jako o závod, až z toho praskají nejen větve, ale bohužel i domy našich sousedů!!! Velmi se na vás sousedé těším při dalším jednání zastupitelstva! Nebráním se diskuzi, můžete mi napsat zde nebo na email: neni_mi_to@volny.cz

 • Miloslav Kliment

  Chtěl bych touto cestou moc poděkovat všem účastníkům sobotní brigády na vlakovém nádraží,kteří svojí prací přeměnili tento kout naší obce k lepšímu.
  Ohledně nádražní budovy-je v majetku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a její stav vyžaduje hlubší a finančně náročnější rekonstrukci.Jsme v součastnosti v jednání se zástupci SŽDC,aby se vzhled budovy a její budoucí využití řešilo.Více info na http://www.novaliten.cz

 • Václav K.

  Nádraží prokouklo. Ještě opravit ten barák a bude to jiný kafe. I ta cesta od silnice vypadá teď k světu. Chtělo by to dělat častějc. Díky sousedé, příště přijdu také. Je vidět, že opravdu makáte :-)
  Václav

 • Šarka Marcinova

  Dobrý den Josefe,
  o prořezání stromů ve Bělči žádal p.Kaštánek, věc bude projednávána na veřejném zasedání 16.4.2015, ale domlouvali jsme se na prořezu během měsíce června. Tento termín nám byl doporučen odborníky, v červnu je prý prořez pro stromy nejbezpečnější…

 • Josef

  Jak tak tady čtu, tak zase Běleč ostrouhala. Tenisový klub Liteň má nějaký zvláštní status, zdá se. Ve Bělči žádáme už roky o prořezání stromů a pořád to nějak nejde. Teď zase dostala přednost Liteň a tenisti. Pošlete ty vaše odborníky s plošinou do Bělče. Moc by mě zajímalo, kdo to je. to je ta rychlá rota? Ty maj oprávnění? Moc se tomu nechce věřit. Prej ta plošina stála 300.000,- plus opravy, protože to bylo nepojízdný a hasiči říkali, že to museli někam tahat. A ty opravy byly prej za skoro 100.000,-. A stromy ve Bělči tím prej prořezat nejdou. To se fakt nevrátí ani za 20 let. Můžete zveřejnit nějakou ekonomickou návratnost? A nám do Bělče objednat někoho, kdo to dokáže. Děkuji za odpověď.

 • Jsme připraveni usilovat o zachování pobočky pošty v Litni. Proto navrhujeme začít už nyní s přípravou a hledáním partnera, tzv. franšízy. Klíčové je sdělení České pošty, že Česká pošta chce do roku 2020 zredukovat počet vlastních poboček, a to až na čtvrtinu. Zachovat jich plánuje zhruba 700. Zbylých 2500 pošt mají provozovat její partneři.
  Vice čtěte na našem Facebooku https://www.facebook.com/novaliten?fref=ts
  nebo shlednete video zde:
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/307121-nevyuzite-venkovske-posty-jsou-na-prodej/
  a připravujeme článek také na http://www.novaliten.cz
  Opravdu víme, o čem hovoříme, když něco navrhujeme do Strategického rozvojového dokumentu.

 • Ing. Miroslav Horák

  Vážený pane Karle Rambousku, na Vaše příspěvky bych chtěl sdělit, že s plošinou pracovali pouze řádně proškolení pracovníci, jak ohledně provozu montážní plošiny, tak i výškových prací. Co se návratnosti do nákupu plošiny týče, bude podle plánovaných akcí do dvou let.
  V případě jakýchkoli dotazů se obraťte přímo na mě rád Vám vše osobně zodpovím, aby příště nedocházelo k mylným informacím.
  Starosta městyse Liteň

 • Sarka Marcinova

  Paní Nováková, nemyslím, že by měl kdokoliv důvod se pískovny bát. Já osobně jsem už v té době měla připraveno a nastudováno docela dost materiálů a faktů o pískovně. Faktů, ne ideí a nerealizovatelných plánů. Někdo poslouchat chce, někdo ne … to, že vedení zasedání není dobré je jasné všem, nebojte, že bych to nevěděla a tajila se tím. Pokud to vypadá tak, že chodím kolem pana Horáka po špičkách, můžete se ho zeptat, určitě Vám potvrdí, že to tak není. Jak jsem už říkala i psala, některé návrhy Nové Litně se mi líbí, jiné nejsou špatné, ale jsou nerealizovatelné, některé nejsou realizovatelné v současné době a s některými nesouhlasím vůbec. Nebudu se tajit tím, že s čím nesouhlasím je styl, kterým se Nová Liteň chce za každou cenu prosadit. Stejně tak nesouhlasím s mnohými návrhy ze strany pana Horáka, někdy s jeho jednáním. Jindy ale s jeho jednáním souhlasím na sto procent.

 • Jana Nováková

  Paní Marcínová, ale to je to, co píšu. Jak to, že vás veřejnost nenechá domluvit? Kdo tu schůzi řídí? To je pan Horák. Tak mu to řekněte. Řekněte mu to přede všema a ukažte, že máte na to, to dělat za něj a nebojíte se ho! Dyť von ani tu schůzi neřídí a vaše slova to jasně dokazují.
  Pískovny ve Bělči ste se prostě báli.
  A podle mých informací ste schuzi přerušili protiprávně. Tím doporučuji Nezávislým a Nové Litni, ať se informují na krajském úřadě jako já.

 • Karel Rambousek

  Můžu se zeptat, kdo s tou plošinou jezdil? Kdo prořezával vzrostlé stromy? Kdo z vás na to má oprávnění? Mám obavu, že si koledujete vo průser. Inspektorát bezpečnosti práce se na takové věci bude ptát a pokuty jsou za to mastný. To zase zaplatíme my všichni místo toho, aby se za pár korun legálně pronajal někdo způsobilý. Místo toho utratíme statisíce a ještě riskujeme pokuty! Co kdybychom si odhlasovali změnu názvu na Kocourkov?
  Takže, kdo s tou plošinou jezdil? Kdo prořezával vzrostlé stromy? Kdo z vás na to má oprávnění?

 • Šarka Marcinova

  Dobrý den paní Nováková.
  Nemusíte se bát, že bych se bála projevit…když na to přijde, umít to i ve chvíli, kdy za mnou nikdo nestojí. Snažím se být spravedlivá, hledat chyby na straně jedné i druhé a stejně tak na obou stranách hledat to dobré. Někdy souhlasím s jednou stranou, někdy s druhou, když mi návrh přijde jako dobrý nápad,snažím se si o věci získat co nejvíce informací a podle toho se pak k věci stavím.Někdy je totiž i nápad dobrý bohužel nerealizovatelný,z různých důvodů. Je ale většinou těžké tyto důvody vysvětlit např. na veřejném zasedání, kde člověka veřejnost nenechá ani domluvit a nic se nenechá vysvětlit. Příkladem toho je např. pískovna ve Bělči. Hlasování jsem se zdržela proto,že jsem popravdě nevěděla jak dál. Celým zasedáním jsem byla znechucená a zklamaná a upřímně řečeno, jeho předčasné ukončení bylo v tu dobu snad i nejlepším řešením. Vůbec nešlo o to, že by se někomu chtělo jít spát, ale o to, že jsme byli v situaci, kdy už bysme nebyli schopni se na čemkoliv rozumně domluvit. Proto jsem svolala hned následující den poradu, na které jsme se zastupiteli řešili, co by se mělo na obou stranách změnit, abychom jako zastupitelstvo k něčemu byli a začali konečně spolupracovat. Chyba totiž byla na straně každého z nás. Jinak děkuji za Vaši podporu mé osoby :-)

 • Jana Nováková

  Je nespravedlivé, že mažete vyjadření k tomu, že někdo odmítá pracovat po 22.hodině. Za osobní útoky považuji lži pana Havelky a jeho ochraňovatelů v jeho vlastní příloze Našich Novin. To jsou osobní útoky – osobní útok není, když se lennost nazve lenností!
  A znova musím pochválit paní Marcínovou. Bez ní by bylo celé zasedání ještě větší fraškou. Jen nechápu, proč se zdržela hlasování. Proč jste nehlasovala pro práci? Proč jste se zdržela? Měli ste normálně dělat dál! Je to ostuda celé obce. A držím palce a nebojte se. Ty čtyři vás podrží.

 • Jana Nováková

  Musím říci, že souhlasím s Václavem. Šárka Marcínová je i pro mne příjemným překvapením. Je pracovitější než starosta Horák. A musím říci, že i Nezávislí nebo Nová Liteň nebo jak si vlastně řikaj jsou pro mne dvojnásobným překvapením! Tydle chlapi jsme měli volit. I já jim nevěřila. Maj tah na bránu a rozhodně by dokázali víc než ty ospalý, který ani nevydrží u jednání a jdou v deset do postele. Tak odstupte, když to nezvládáte. Pokud to někdo nevíte, tak starosta ukončil předčasně zasedání, protože na něj bylo pozdě. Dobrou noc Litni, spi další 4 roky. http://www.novaliten.cz/2015/03/nova-liten-chce-pracovat-stara-chce-do-postele/

 • Karel Rambousek

  Vážený pane starosto,
  my ostatní bychom byli raději, kdyby se plošina normálně půjčila. Její cena 250.000,-Kč bez DPH plus náklady na provoz minimálně 20.000,-Kč ročně plus oprava kdečeho, co se už teď rozbilo, je skandální. Ta investice se nám nevrátí ani za 20 let (to už bude tenhle vrak stejně 10 let ve šrotu).
  Navíc je veřejným tajemstvím, že s tím nemá nikdo tady oprávnění jezdit a pracovat. Na řezání stromů ve výškách je potřeba oprávnění.
  Je to příklad špatného hospodaření – pochybení při správě cizího majetku!

 • Tenisový Klub Liteň

  Vážený p.starosto,

  děkujeme za Vaší vstřícnou pomoc při jarní brigádě TK Liteň s montážní plošinou při prořezání vzrostlých stromů v areálu tenisového kurtu.Bez montážní plošiny bychom tuto akci bezpečně nezvládli.

  Členové TK Liteň

Přidej reakci

 

 

 

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>