Jídelna Kosová

DNES
Hov.polévka
Vepř.pikantní nudličky, rýže
ZÍTRA
nevaří se
Menu za 74,-
(minutkový smažák za 86,-)
tel:311684370
bývalé učňovské středisko
Na prodej: knedlíky, pečivo, zákusky

Celý týden ke stažení

Pavlač

Uvítáme zde Vaše názory a náměty ohledně podoby a obsahu stránek. Ještě více nás bude těšit, pokud se rozhodnete sami přispět nějakým zajímavým obsahem. Smysl těchto stránek je poskytnout  informace všem, kteří se zajímají o dění v Litni a okolí. A hlavně dát prostor těm, kteří chtějí aktivně přispívat zajímavým a aktuálním obsahem.

O stránky a obsah se starají:

Roman Veselý  (roman@liten.cz ) – provozovatel, webmaster, libovolný obsah mimo úřadu městyse.

Lukáš Münzberger (Lukas@munzberger.cz) – webmaster, obsah hlavně ohledně úřadu městyse.

Počet komentářů: 115

Pavlač

 • Antonín Lis

  Dobrý den,

  na úvod bych rád poděkoval všem voličům,kteří mi ve volbách dali svůj hlas a vyjádřili tak touhu po určitých změnách,které jsem byl připraven prosazovat.
  Nezbývá mi než popřát vítězům – novým i staronovým zastupitelům k jejich volebnímu výsledku a doufat,že i mé myšlenky a přání z volebního programu budou vhodnou motivací k jejich práci a potřebným změnám pro obec a její občany.

  Osobně to beru jako zkušenost, ponaučení a pokud mi ambice vydrží, tak příště sestavím volební kandidátku, abychom byli rovnocennou volební stranou, schopnou zdravé konkurence.

  Každopádně by to chtělo pravidelně a v bohaté účasti navštěvovat veřejná zasedání a zpřístupnit on-line zápisy ze zasedání pro veřejnost. Důležité je nenechat zastupitele „pasivní“, ale nutit je k potřebným a požadovaným změnám.

  Hezký den
  Antonín Lis

 • Miloslav Kliment

  Vážená pani Nováková,
  mrzí mě,že Váš názor na moji osobu se mění až těsně před volbami. Nemohl jsem nereagovat na článek pana Havelky v Našich novinách,ani na ostatní situace posledních dnů.Ostatně si nemyslím,že bych někoho v nich ,,hanil“ a na někoho útočil.
  Doufám,že jste byla na některém z našich mítinků a viděla jste,jak to na nich probíhalo…
  Jinak Vám děkuji za Vaši reakci.
  S pozdravem
  Miloslav Kliment

 • To netuším paní Nováková, zřejmě jste ten příspěvek po napsání viděla, ale jen Vy. Ostatním uživatelům se v té chvíli asi nezobrazoval. Po novém načtení stránky jste už komentář neviděla. Já jsem ho vytáhl ze spamového koše a zkontroloval nastavení spamového filtru, aby k tomu příště nedošlo. Děkuji za pochopení.
  Filip Kaštánek, Give me five! Volíme pětku :-) http://www.novaliten.cz/2014/09/volte-proste-cislo-pet/

 • Jana Nováková

  Nechtěla jsem reakci od pana Klimenta na můj komentář. To jsem si již vlastní názor udělala. Ale ptala jsem se proč jste můj komentář vymazali. Nějakou dobu tam byl a pak ne, to přece není záležitost spamu.

 • Karakas

  Dobrý den p.Havelka,
  můžete prosím zveřejnit voličům e-maily,kterými se měl údajně Ing. Vodička za zády Vás i p.starosty Klimenta,pokusit tajně ovlivňovat hlasování zastupitelstva městyse Liteň ve věci převodu areálu učiliště.
  Spolu s rodinou bychom se rádi ujistili,koho vůbec máme volit.
  Přeji hezký den

 • Vážená paní Nováková,
  Váš příspěvek spadl do spamového koše. Po prověření nastavení jsme zjistili, že Váš e-mail byl založen teprve dnes. Proto ho spamová ochrana a filtr takto vyhodnotily.
  Pan Kliment Vám zřejmě odpoví, upozorním ho na to.
  Jen za mne mohu říci, že HH systém, jak jsme nazvali spolupraci Havelka+Horák, je asi ještě něco více a já nevím, co si mám o tom všem myslet. Snad byste se měla zeptat pana Havelky proč publikuje svoje články (Liteňské zrcadlo) pod jménem někoho jiného, totiž pana Horáka. Opravdu máme oprávněný důvod se domnívat, že jde o něco podivného. Vy rozumíte této hře? Míla Kliment je férovej chlap. Jemu i nám všem ostatním vrtá hlavou, proč se starosta podepsal pod slova, která nenapsal a proč se pod ně nepodepsal pan Havelka. Proto jsme poukázali na HH systém. Vy tomu rozumíte?
  Mimochodem, jste paní Nováková? Můžeme se klidně setkat a promluvit si o tom. Co Vy na to?

 • Jana Nováková

  Komentovala jsem příspěvek pana Miloslava Klimenta na stránkách novaliten (HH system). Komentář mi byl během chvíle vymazán, a když jsem se zeptala dalším příspěvkem proč můj komentář nezveřejnili (proč ho vymazali), tak i tento dotaz byl vymazán bez odpovědi. Nezávislí s podporou TOP09 hlásají, že chtějí znát názory občanů a když jim na jejich stránky někdo napíše, tak komentáře selektují a některé mažou, když se jim asi nelíbí. Tedy vkládám můj komentář zde na pavlač, jelikož mi ho zde nikdo nevymaže.

  Vážený pane Klimente,
  měla jsem na Vás vždy dobrý názor a líbilo se mi, co pro Liteň v kulturním směru činíte. Ale po přečtení Vašeho článku a článků ostatních musím na Vás svůj názor přehodnotit.
  Moc mě mrzí, jakým způsobem haníte a útočíte na Vaší konkurenci. Tento způsob jednání pro mě není fér. Místo toho, abyste psal, co pro Liteň uděláte, či rád byste udělal, tak špiníte a myslím neprávem své protistrany. Toto chování je pro mě velice podlé před volbami a vykazuje o Vašem charakteru, který mě velice překvapil.
  Chtěla jsem Vám dát hlas, ale Vaše jednání mě utvrdilo v tom, že zastupitele takového jednání v zastupitelstvu vidět v budoucnu nechci.

  Jana Nováková

 • Katniss

  Dobrý den,
  chci taky reagovat, myslím, že o korýtka jde skoro všem kandidátům a na prstech jedné ruky by se dalo spočítat, kteří to kandidáti myslí na obec a ne na to korýtko :-). Takže náplava nebo starousedlík je to asi fuk hlavně ať si na mastí kapsu, litenští občané jsou jen stádo volečků , které se dá snadno zmanipulovat a nechtějí si pustit mezi sebe nikoho nového. Ostatně to bylo taky demonstrované včera na zasedání

 • Terrento Psinta

  Vážený pane Kaštánek
  tímto se Vám omlouvám a máte prvdu.Pavlač nic neřeší,radši si Vás přijdu poslechnout a podiskutovat na jednu z Vámi pořádaných akcí.Ještě jednou omluva a přeji hezký den.

 • Vážený pane Psinto,
  odpovídal jsem na přímou otázku, kterou položila Andrea Tůmová pod číslem 99, což je na předchozí stránce. Tedy nikoli na příspěvek 101 paní Vedralové. (upozorńuji, že to ani nebylo možné, neboť moje odpověď má číslo 100 a je ze 24.9. V té době jsem nemohl znát otázku paní Vedralové z 30.9.)Než někoho příště napadnete, raději 2x měřte.
  A nebyl jsem to já, kdo použil PAVLAČ pro předvolební kampaň, ale někdo z vašeho okruhu pod jménem Andrea Tůmová na facebooku a zde pod e-mailem ochranalidi@seznam.cz. Vůbec netuším, kdo se pod těmito přezdívkami skrývá. Ostatně stejně jako Váš příspěvek (Jana Bašty 367 je první bytovka, pokud se nemýlím).
  A chcete-li s námi diskutovat, přijďte v sobotu do Leče ve 14h nebo Bělče v 17h. Pokud Vám vyhovuje více neděle, budeme od 14h v Litni v restauraci Ve Stínu lípy.
  Hezký den,
  Filip Kaštánek

 • Vážená paní Mastná,
  o žádné korýtko mi nejde. Budu hůře placený než doposud. Ale to Vám asi nevysvětlím. Přesto to musím říci. Ukončil jsem činnost ve své firmě a rozdělili jsme se společníkem a já vložil veškerou svou energii do toho, abych pomohl Litni. Nechal jsem se přesvědčit našimi společnými sousedy. Neboť mě přesvědčili, že ta práce má smysl. Pokud ve volbách uspějeme, budu pracovat i pro Vás a bude pro mne otázkou CTI, abych uspěl. Finanční odměna je až na druhém místě. A tlak a útoky (jako je ten Váš) za žádné korýtko nestojí (alespoň mně ne).
  Aby bylo jasno, odpovídal jsem na přímou otázku, kterou položila Andrea Tůmová pod číslem 99, což je na předchozí stránce.

 • Terrento Psinta

  Vážený pane Kaštánek,
  plně souhlasím s paní Mastnou.A z odpovědi na konkrétní otázku paní Vedralové soudím,že i z pavlače si děláte předvolební kampaň.Určitě Vás volit nebudu,ale jsem rád,že jste volby povýšil na VOLBY.Možná za 4 roky dostanete nejen můj hlas.V současný době volím pana Ing.Horáka,který je pro mě jedinej rozumnej kandidát.
  Přeji hodně úspěchů při příštích volbách.

  Terrento Psinta
  Liteň 367

 • Mastná

  Vážený pane Kaštánku,já osobně Vás neznám,ale je jasně vidět jak Vám jde o to korýtko.

 • Alena Vedralová

  Dobrý den,
  chtěla bych touto cestou požádat o odpověď na můj opakovaný dotaz. Bydlíme v ulici Mánesova. Před +- čtyřmi lety byla obnovena strouha, která má odvádět dešťovou vodu, v zimě tající sníh. Obec zrealizovala bez projednání s námi prohloubení malým technickým strojem, hasiči provedli zprůchodnění pod vjezdem na pozemek. Ale bylo to provedeno zcela neodborně, pod vjezd se žádné zpevňovací skruže nedali a nyní se vjezd začíná bortit. Možná, kdyby to s námi někdo včas projednal, přispěli bychom částí na nákup skruží zcela bez diskuze….Mohu se zeptat, kdo bude tuto situaci nyní řešit? Jedná se o obecní pozemek. Letní údržba strouhy je také na majitelích pozemků což také není asi v pořádku…. Na vlastní pozemek již zajíždíme s rizikem, že se pod automobilem půda jednoho dne sesype. Hlavně pak bude zamezen i vlastní vstup. Tento dotaz jsem zaslala již jednou a bohužel neobdržela žádnou odpověď.
  Děkuji. Alena Vedralová

 • Dobry den Andreo,
  jsem rád za tuhle otázku. Vlastně si ji celou dobu přeji. Je to taková nahrávka na smeč, o níž každý tenista sní :-).
  Jiří Vodička a Míla Kliment jsou právě těmi aktivními a progresivními zastupiteli. Jenže nemají oporu ve výkonné moci, kterou je starosta. Zastupitel může být aktivní až do nebe, ale pokud jeho aktivitu a tempo nesdílí starosta, pak práce zastupitele přichází vniveč. Z Vaší otázky je patrné (při vší úctě), že (tak jako mnozí) nevíte, jak práce zastupitelů vypadá a co má vlastně dělat starosta (něco jsme na toto téma napsali v článku Starosta je alfa a omega (najdete zde: http://www.novaliten.cz/…/spravny-starosta-je-alfa-a…/ ). Zastupitel vlastně úkoluje starostu, je mu poradcem, inspiruje ho,. Starosta je sice šéf úřadu a tím by měl rozhodně být. Ve vztahu k zastupitelům by jistě neměl zaujímat podřízenou roli, ale také ne přehnaně dominantní. Vztah starosta-zastupitel by měl být partnerský, komunikativní, tvořivý. Co si pak dohodnou, měl by starosta vykonat. A v tom je právě ten HÁČEK. Takže pokud je Jirka a Míla tou štikou a není jí starosta (ať už jakýkoli, nemyslím nikoho konkrétního), mnoho šancí na úspěch není. A právě proto tu jsem já. Dali jsme se dohromady, protože nejen Jiří a Miloslav hledali někoho, kdo za prvé tu práci bude chtít dělat (to nikdo za posledních 8 let nebyl – Karla Klimenta opakovaně ke starostování přemluvili na ustavujících schůzích po volbách) a za druhé bude na ni stačit. Oba jmenovaní se jistě vyjádří také sami. Já jen mohu říci, že stačit jejich tempu je někdy vysilující, ale pro mne reálné. Vidím, že už teď jsme tým, který šlape. Nejen oba jmenovaní jsou dynamičtí. Jsou to oba sportovci, kteří ve svém už pokročilém věku jsou nejen fyzicky, ale i duševně, ve vynikající kondici (mimochodem, říkáte nám „ti mladí“. Díky za to. My se tak cítíme, ale jsme prostě typický middle-age – česky mládí v p….i a do důchodu daleko.) A to jsem já také. A takové lidi na radnici potřebujeme. Já pevně věřím, že i většina zaměstnanců je kvalitních a na svém místě. Je však potřeba je nasměrovat správným směrem a probudit z letargie. Dát obci nové impulsy, nové vize, nové naděje, motivaci. A to půjde jen s novým koučem. Žádný tým nemá všechny hráče na bačkoru. Ti dobří musí zůstat. A já jako kouč poznám, kdo dobrý je a kdo nikoli. Ještě jednou díky za reakci. Vážíme si i opačných názorů a jsme za ně rádi. Potřebujeme je, abychom nespali na vavřínech.
  Filip Kaštánek, Váš kandidát na starostu Litně

Přidej reakci

 

 

 

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>