Jídelna Kosová

DNES
Zeleninová/drštková polévka
Smaž.karbanátek, bram.,obloha
ZÍTRA
Kulajda
Vepř.pečeně, zelí, h.kn.
Menu za 79,-
(minutkový smažák za 86,-)
tel:311684370
bývalé učňovské středisko
Na prodej: knedlíky, pečivo, zákusky

Celý týden ke stažení

Pavlač

Uvítáme zde Vaše názory a náměty ohledně podoby a obsahu stránek. Ještě více nás bude těšit, pokud se rozhodnete sami přispět nějakým zajímavým obsahem. Smysl těchto stránek je poskytnout  informace všem, kteří se zajímají o dění v Litni a okolí. A hlavně dát prostor těm, kteří chtějí aktivně přispívat zajímavým a aktuálním obsahem.

O stránky a obsah se starají:

Roman Veselý  (roman@liten.cz ) – provozovatel, webmaster, libovolný obsah mimo úřadu městyse.

Prosíme o věcnou diskusi bez osobních výpadů a vulgarit.

Počet komentářů: 304

Pavlač

 • Šárko, porušili jste kanalizační řád. Vypustili jste do něj 120m3 infekčního odpadu, který tam nepatří. 80m3 proteklo COVkou a vypláchlo z ní téměř všechny kaly a málem ji umrtvilo (bakterie v ní). A kam to odteklo? Potokem do Bělče a Zadní Třebaně. 40m3 vyteklo přepadem na pole, protože čerpadla pod obrovským náporem havarovala. Kontaminovaný infekční materiál spolu s fekálem vytekl na pole a strohou do Stříbrného potoka. Připadá Vám to v pořádku? Připadá Vám to normální, že ten, kdo by měl dbát o pořádek a bezpečnost obyvatel a jít příkladem udělá takovou prase….? V Praze 6 Dejvicích se celkem nedavno dostaly fekální splašky do pitné vody. Pamatujete? V Berouně nyní řádí salmonela. Myslíte, že si můžeme dovolit býti takto neopatrní. Prosím, aspoň to nezlehčujte. Voda z našeho vodovodu někdy nevyhoví, viz zpráva zde: http://www.liten.cz/wp-content/uploads/2015/11/SCAN0008.pdf
  To je zřejmě ten známý problém se signalizací, na které se golf chtěl podílet. Starosta Horák nebyl schopen spočítat návratnost investice do signalizace + motorů + frekvenčních měničů, nepředložil ve stanovené lhůtě návrh řešení, až jsem ho podal do jednání Zastupitelstva já. Ale úřad to neřeší. Možná záměrně. Na jaře se to řešilo na jednáních zastupitelstva a řekl bych že to vyšumělo. Jako ostatně všechno. Počítám, že tahle nebetyčná čuňárna s odpady vyšumí také. Jen tak dál, pomáhejte jim v tom. Obyčejně se lidé jako Vy probudí, až když je pozdě. Jen nerad bych pak říkal, že jsem Vám to říkal. A i proto to říkám nahlas a veřejně, abyste to nemohli ututlat, o což se velmi snažíte a i přes nezvratné důkazy tvrdíte, že se nic nestalo.

  A není pravda, že to má vyšetřit někdo za nás. To musíme vyšetřit my, protože my jsme provozovatel kanalizace a někdo v Litni porušil kanalizační řád. To všechno ostatní jsou už jen následky.

 • Šarka Marcinova

  Pane Kaštánek,
  minulý týden zde byla Vaši žádost řešit zástupkyně hygieny, teď je na řadě Životní prostředí. Až někdo z nich řekne: ,,Ano, došlo k ekologické katastrofě, jak píše pan Kaštánek.“, pak se bude jednat o podložené informace.

 • Omlouvám se za zdvojení informace k úniku splašků do krajiny, ale lépe dvakrát, než vůbec. Zvláště když jde minimálně o zdraví.

  Určitě se nejedná o nepodložené informace. Nikdy bychom si nedovolili zveřejnit ani nepodloženou natož nepravdivou informaci. Podrobnosti najdete v clanku zde: http://www.novaliten.cz/2015/11/havarie-cisticky-fekalie-v-belecskem-potoce/

  Máme i vyjádření provozovatel COV, firmy Aquaconsult, kde se mimo jiné píše: „Do kanalizace Městyse Liteň byl jednorázově vypuštěn velký objem odpadních vod a to bez vědomí společnosti Aquaconsult… … HAVARIJNÍ hladiny, což zřejmě způsobilo zápach v okolí…“ Celé znění najdete na výše uvedených stránkách. Mimo toto existuje záznam na samotné ČOV o události, jak jej zaznamenala obsluha.

  Termín „Havarijní hladina“ znamená to, že na přečerpávačce na rohu ulic Pode zděmi a Jana Bašty došlo k přelití splašků ven na pole a do škarpy a odtoku směrem do Stříbrného potoka. Toto místo se nachází nedaleko ochranného vodárenského pásma. Potok pak přímo protéká kolem vodárny a vrtů naší pitné vody.

  Přečtěte si přiložené dokumenty a sami si udělejte názor.

 • Šárka Marcínová

  Dobrý den pane Krečmar,
  mírně zvýšená chlorace nám byla hygienou doporučena na základě nepodložených informací, které byly rozšířeny mezi občany. Chlorace v tomto množství nebude v žádném případě ničím škodná.
  Rozbory vody budou provedeny začátkem příštího týdne a jejich výsledky budou samozřejmě zveřejněny.
  S pozdravem, Šárka Marcínová

Přidej reakci

 

 

 

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>